Oni byli najlepsi w… 5. kolejce Grupy B!

Piątą kolejkę rozgrywek w grupie B otworzyło spotkanie PKK 99 Pabianice z ŁKS AZS UŁ SG Łódź.

Zespół z Łodzi osiągnął 18-punktowe prowadzenie do przerwy, które podwyższał z każdą kolejną minutą. Po wygranej 16:27 ostatniej kwarcie na tablicy świetlnej widniał wynik 104:72 dla przyjezdnych.

Gości do zwycięstwa poprowadził duet Maciej Kochaniak i Kacper Dominiak. Pierwszy z nich zanotował 23 oczka, dokładając do tego 7 asyst i 7 zbiórek, drugi zaś dołożył 17 punktów i 5 asyst.

PKK 99 Pabianice – ŁKS AZS UŁ SG Łódź
72:104
(27:27, 13:28, 19:22, 16:27)

Drugie spotkanie w ramach 5. kolejki grupy B rozegrały między sobą ZKS Stal Stalowa Wola i U!NB AZS UMCS Start II Lublin. Już po pierwszym gwizdku goście ruszyli do ataku, wygrywając pierwszą odsłonę 28:9, druga ćwiartka była bardzo wyrównana, jednak gracze Stali nie potrafili zmniejszyć przewagi. Trzecia kwarta to ponowny popis w ataku drużyny przyjezdnych, który zwiększyli swoje prowadzenie o kolejne 9 oczek. Ostatnia część tego spotkania była już tylko formalnością, grający w 10-ciu Start wygrał to spotkanie różnicą 30 punktów (62:92).

Do zwycięstwa swój zespół poprowadzili: Mateusz Wiśniewski – autor 22 punktów i 9 zbiórek; Krzysztof Wąsowicz, który rozegrał to spotkanie na 100% skuteczności (8/8 za 2 i 1/1 za 1) zdobywając 17 oczek, 7 zbiórek i 7 asyst oraz Kamil Waniewski, który dołożył 14 punktów i 4 zbiórki.

ZKS Stal Stalowa Wola – U!NB AZS UMCS Start II Lublin
62:92
(9:28, 20:20, 19:28, 14:16)

Kolejne spotkanie rozegrały pomiędzy sobą Sokół Ostrów Mazowiecka i MKS Ochota. Po wyrównanym spotkaniu, ostatecznie górą byli miejscowi zawodnicy, którzy wygrali to spotkanie 75:65.

Najlepszym zawodnikiem zwycięskiej drużyny okazał się Maciej Cukierda, który zanotował 14 punktów i 11 zbiórek. Z dobrej strony pokazał się także Aleksander Szczerbatiuk, który dołożył 13 oczek i 7 zbiórek.

*Ciekawostka – każdy z zawodników będących w protokole w drużynie Sokoła zdobył minimum 2 punkty.`

Sokół Ostrów Mazowiecka – MKS Ochota
75:65
(8:12, 19:12, 24:20, 24:21)

/

Emocjonujące derby Podlasia – tak można nazwać spotkanie pomiędzy Turem Bielsk Podlaski, a Żubrami Białystok. Na brak emocji nie mogli narzekać Kibice zgromadzeni w sali Szkoły Podstawowej nr 3. Po bardzo dobrym widowisku ostatecznie to Derby przez wielkie „D” padły łupem przyjezdnych, którzy wygrali 97:90.

Do zwycięstwa zespół gości poprowadził Andrzej Misiewicz – autor 25 oczek i 8 asyst (7/7 za dwa); Maciej Parszewski położył 19 punktów i 5 zbiórek, Arkadiusz Zabielski zanotował również 19 punktów i 5 zbiórek.

KKS Tur Basket Bielsk Podlaski – Żubry Białystok
90:97
(27:29, 20:26, 22:20, 21:22)

Dziki Warszawa udały się do Radomia, gdzie zmierzyły się z HydroTruck’iem Sky Tattoo II Radom. Przez całe spotkanie wynik oscylował wokół remisu. Po końcowej syrenie jednak to miejscowi cieszyli się z kolejnych dwóch punktów na swoim koncie wygrywając 74:72.

Zaplecze ekstraklasowej drużyny do zwycięstwa poprowadziło trio: Ekstraklasowy zawodnik – Filip Zegzuła, autor 15 oczek i 7 punktów; Aleksander Lewandowski – zdobywca 15 punktów i Adrian Bogucki, który zanotował 14 punktów i 8 zbiórek.

HydroTruck Sky Tattoo II Radom – Dziki Warszawa
74:72
(23:26, 15:16, 18:18, 18:12)

Kolejkę zamknęły derby Warszawy, w który AK Legii Warszawa zmierzyła się z KK AZS UW Warszawa. Od samego początku obie drużyny rzuciły się do ataku idąc „łeb w łeb”, pierwsza odsłona zakończyła się remisem po 24. W drugiej odsłonie zawodnicy Legii wyszli na prowadzenie, które po gwizdku kończącym pierwszą połowę wynosiło 8 oczek. Po przerwie przyjezdni zaczęli odrabiać straty, by doprowadził ponownie do remisu – po 54. O wyniku końcowym zdecydowała ostatnia ćwiartka, która padła łupem gości (18:26), co w ostatecznym rozrachunku dało zwycięstwo KK AZS UW Warszawa 80:72.

Dobre zawody rozegrał Tomasz Jaremkiewicz – autor 14 oczek; 13 punktów i 9 zbiórek dołożył Damian Zapert, a 11 punktów i 6 zbiórek zanotował Hubert Stopierzyński.