Sokół – AZS UJK: Kielczanie górą

Sokół Ostrów Mazowiecka przegrała drugi mecz z rzędu. W siódmej kolejce spotkań rozgrywek II ligi koszykówki mężczyzn grupy B, podopieczni Antoniego Daykoli ulegli po regulaminowych czterdziestu minutach AZS UJK Kielce 93:103.

Pierwsze punkty w tej rywalizacji padły po stronie kieleckiej, dzięki skutecznemu rzutowi za trzy Macieja Marcinkowskiego. Sokoły szybko odpowiedziały celnym wjazdem pod obręcz Pawła Łapińskiego. Obie ekipy w kolejnych fragmentach starcia wymieniały się prowadzeniem – po celnym półdystansie i stuprocentowej skuteczności z linii osobistych Macieja Cukierdy, Sokoły po pięciu minutach prowadziły 18:14. W następnej części tej kwarty rozszaleli się przyjezdni, notując serię 19:2 – głównie za sprawą Marcinkowskiego, który raz po raz punktował miejscowych, dokładając cztery trójki i akcję 2+1. Po pierwszej odsłonie kielczanie wygrywali 33:20.

Koszykarze z Ostrowi Mazowieckiej w kolejnej ćwiartce zabrali się za odrabianie strat – celne punkty z półdystansu Mohameda Abdelaala i wjazdy pod kosz Przemysława Słoniewskiego zmniejszyły dystans do kieleckiej drużyny do stanu 35:30, po upływie 180 sekund drugiej części. Koszykarze AZS UJK wrócili do dobrej gry ofensywnej po półdystansie Jakuba Lewandowskiego. Od tego momentu obie drużyny wymieniały się ciosami, co było na rękę dla kielczan, którzy utrzymywali siedmiopunktową różnicę na dwie minuty przed końcem pierwszej połowy. W końcówce miejscowi pomniejszyli przewagę do czterech oczek za sprawą punktów spod kosza Słoniewskiego. Jednak ostatnie słowo należało do Piotra Osiakowskiego, który trafił rzut trzypunktowy. Po połowie akademicy z Kielc prowadzili w Ostrowi Mazowieckiej 50:43.

Trzecią odsłonę otworzyli goście, dzięki punktom duetu Michał Szwedo/Jakub Lewandowski. Zaś po stronie Sokoła grę w ofensywie ciągnął Norman Zuber, trafiając z półdystansu i trójkę. Po niespełna czterech minutach trzeciej kwarty, goście wygrywali różnicą dwunastu oczek. Chwilę później kieleccy koszykarze zwiększyli dystans do piętnastu punktów, po wjeździe pod kosz Lewandowskiego. Ekipę z Ostrowi Mazowieckiej ponownie „włączył” Zuber, dokładając dziewięć punktów przy wsparciu Cukierdy i Słoniewskiego. Kielczanie nadal utrzymywali dwucyfrową przewagę nad gospodarzami, która po 30 minutach rywalizacji wynosiła 10 oczek.

Początek ostatniej odsłony otworzyli zawodnicy Sokoła – po akcji „dwa plus jeden” Aleksandra Szczerbatiuka, gospodarze zmniejszyli straty do siedmiu punktów. Kielecka drużyna jednak nie dała rozszaleć się miejscowym – celny lay-up Lewandowskiego i punkty Mateusza Druszcza (5/5 z wolnych i skuteczny wjazd pod kosz) dały po nieco ponad czterech minutach ostatniej części stan 88:73 dla ekipy z UJK. Taki dystans utrzymywał się w ciągu kolejnych trzech minut. Drużyna miejscowych próbowała odrobić wyraźną stratę, dzięki punktom Cukierdy (6/6 z wolnych) i trzypunktowej akcji Łapińskiego – ta sztuka się nie powiodła. Tym samym koszykarze AZS UJK Kielce pokonali w wyjazdowym spotkaniu Sokół Ostrów Mazowiecką 103:93.

W kolejnej kolejce gier II ligi koszykówki mężczyzn, koszykarzy Sokoła czeka ciężki wyjazd do Radomia – tam zmierzą się z HydroTruck Sky Tattoo II Radom. Natomiast kieleccy akademicy podejmą na własnym parkiecie PKK 99 Pabianice.

Sokół Ostrów Mazowiecka – AZS UJK Kielce 93:103 (20:33, 23:17, 22:25, 28:28)

Sokół: Łapiński 20, Zuber 19, Cukierda 18, Słoniewski 16, Szczerbatiuk 9, Abdelaal 6, Grabowski 3, Sienkiewicz 1, Gąsiorowski 1, Zadroga, Kazimierczuk

UJK: Marcinkowski 27, Szwedo 17, Lewandowski 13, Druszcz 12, Jagiełło 8, Kapuściński 8, Osiakowski 8, Szewczyk 6, Fugiński 3, Wierzgała 1, Bloda, Pawlak