Oni byli najlepsi w… 7 kolejce Grupy B

Siódmą serię spotkań w grupie B otworzyło starcie w stolicy między Akademią Koszykówki Legii Warszawa, a MKS Ochotą. Pierwsza połowa należała do ekipy Pawła Malinowskiego, która do pierwszej połowy prowadziła różnicą siedemnastu oczek. Role odwróciły się w drugiej połowie spotkania, gdy akademiccy legioniści w  ciągu drugich dwudziestu minutach aż 71 punktów!!! Do zwycięstwa akademików poprowadził Dawid Sączewski, rzucając aż 40 punktów, w tym 19/21 z wolnych.

Akademia Koszykówki Legii Warszawa – MKS Ochota Warszawa 105:97 (18:23, 16:28, 36:23, 35:23)

Do sensacji doszło w Bielsku Podlaskim – koszykarze Turu podejmowali na własnym boisku ŁKS AZS UŁ SG Łódź. Kluczowa okazała się druga kwarta, wygrana przez łodzian 28:14. Gracze z Bielska Podlaskiego na dwie minuty przed końcem trzeciej kwarty zbliżyli się do ekipy łódzkiej na dziewięć oczek po celnej trójce Wróblewskiego. Niestety to było na tyle, na co było stać przyjezdnych. Łodzianie pod sam koniec tej części ponownie uzyskali kilkunastopunktową różnicę nad miejscowymi. Ostatnia część spotkania była jedynie formalnością. Do wygranej poprowadziło trio – Kacper Dominiak (25 punktów), Bartosz Bartosiewicz (19 oczek) i Arkadiusz Świt (18 punktów).

KKS Tur Basket Bielsk Podlaski – ŁKS AZS UŁ SG Łódź 81:98 (21:24, 14:28, 25:23, 21:23)

Znakomite zawody Macieja Marcinkowskiego – 27 punktów i 5 zbiórek, z czego 22 oczka zdobyte w pierwszej kwarcie zaprowadziło kielecki zespół do zwycięstwa w Ostrowie Mazowieckim nad tamtejszym Sokołem. Gospodarze kilkukrotnie próbowali dogonić przeciwników z województwa świętokrzyskiego, lecz w najważniejszych momentach starcia zabrakło mocniejszych argumentów.

Sokół Ostrów Mazowiecka – AZS UJK Kielce 93:103 (20:33, 23:17, 22:25, 28:28)

Na pierwsze zwycięstwo w rozgrywkach II ligi koszykówki mężczyzn grupy B będą musieli poczekać koszykarze ze Stalowej Woli. Choć w pierwszej połowie Stalówka grała jak równy z równym z warszawską drużyną. Niestety po dłuższej przerwie czar prysł – warszawscy koszykarze pozwolili rzucić miejscowym tylko siedem oczek, w ciągu dziesięciu minut trzeciej kwarty. Do zwycięstwa zawodników KK poprowadził: Dariusz Sarnacki (13 punktów i 5 zbiórek) oraz Hubert Stopierzyński – 12 oczek i 7 zbiórek.

ZKS Stal Stalowa Wola – KK AZS UW Warszawa 63:76 (11:12, 15:15, 7:20, 30:29)

Koszykarze Dziki Warszawa zaliczają kolejne zwycięstwo, gromiąc na wyjeździe PKK 99 Pabianice. Jednak w pierwszej kwarcie pabianiczanie nie pozwolili przyjezdnym odskoczyć na więcej, niż pięć oczek różnicy. W końcówce tej części miejscowi wyszli na czteropunktowe prowadzenie, po dziesięciu minutach, dzięki trójce Jakuba Borowskiego i półdystansowi Krystiana Mika. Od drugiej kwarty zaczęła się znakomita gra w ofensywie warszawskich Dzików. W przeciągu całej rywalizacji warszawski zespół zanotował aż 35 asyst. Najlepszymi strzelcami zwycięskiej ekipy zostali środkowi – Karol Dębski, który zanotował 18 punktów i 4 asysty oraz Krystian Koźluk – 18 punktów i 8 zbiórek.

PKK 99 Pabianice – Dziki Warszawa 70:122 (28:24, 17:33, 13:30, 12:35)

Kolejkę zamknął mecz na szczycie w grupie B – U!NB AZS UMCS Start II Lublin podjęło na własnym boisku Żubry Białystok. Od samego początku lubelscy akademicy narzucili swój styl gry, punktując rywali z szybkiego ataku. Po dziesięciu minutach było 33:15 dla lubelskich akademików. W kolejnych dwóch odsłonach spotkania lublinianie stopniowo powiększali dystans nad bezradnymi przeciwnikami. W końcowym efekcie, lubelscy gracze rozgromili białostocką ekipę 98:63. Najskuteczniejszym zawodnikiem w ekipie zwycięskiej był Bartłomiej Pelczar – autor 23 punktów, 7 asyst i 3 zbiórek.

U!NB AZS UMCS Start II Lublin – Żubry Białystok 98:63 (33:15, 23:18, 26:14, 16:16)