BC Swiss – AZS Basket: Wysokie zwycięstwo graczy Swissu

Zawodnicy BC Swiss Krono Żary bardzo pewnie pokonali AZS Basket Nysa 79:57. Żaranie z bilansem sześciu zwycięstw i dwóch porażek umocnili się na trzeciej pozycji w grupie D.

Miejscowi rozpoczęli spotkanie od trafień trzypunktowych Dariusza Kalinowskiego i Jakuba Dera. Tą samą bronią odpowiedział w ekipie Nys, Paweł Kopciński. Koszykarze Swissu w dwóch kolejnych akcjach uzyskali pięciopunktowe prowadzenie po punktach spod kosza Kalinowskiego (11:6 po pięciu minutach pierwszej kwarty). Po upływie następnych czterech minut gospodarze powiększyli dystans na akademickim zespołem z Nys do dziesięciu punktów po skutecznym lay-upie Mariusza Matczaka (20:10). Pod koniec premierowej odsłony przyjezdni odrobili część strat – punkty z pomalowanego pola Macieja Poznańskiego dały po 10 minutach starcia trzypunktową różnicę na korzyść żarskiego klubu.

W drugiej ćwiartce do głosu ponownie doszli zawodnicy z Żar – akcja dwa plus jeden Wojciecha Dymińskiego oraz punkty spod obręczy Mariusza Małachowskiego podwyższyły przewagę gospodarzy po dwóch minutach rywalizacji do ośmiu oczek (27:19). W następnych pięciu minutach tej części ekipa z Żar powiększyła różnicę do trzynastu punktów po dwóch trójkach Kacpra Traczyka. Przyjezdni mieli spore problemy z wypracowaniem ataku, w końcówce punktowali z linii rzutów wolnych – stuprocentowa skuteczność Kopcińskiego i Macieja Milunia dała do pierwszej połowy jedenastopunktowe prowadzenie dla klubu z Żar.

Po przerwie gospodarze kontynuowali znakomitą grę z poprzednich dziesięciu minut – pod obręczą punktował Małachowski, dorzucając akcję 2+1, a ponadto kolejną trójką popisał się Dymiński. Przewaga miejskiej ekipy zwiększała się z każdą minutą meczu, która po pięciu minutach trzeciej części wynosiła 51:33. W dalszych fragmentach meczu sytuacja się nie zmieniła. Żarska drużyna pokazała dobry basket, punktując rywali na różne sposoby i starcie już było rozstrzygnięte. Po trzydziestu minutach gracze Swissu wygrywali 61:37. Ostatnia odsłona to spokojna kontrola wyniku przez miejscowych, którzy cieszyli się z szóstego zwycięstwa w grupie D, pokonując AZS Basket Nysa 79:57.

W kolejnej kolejce akademicki zespół z Nys podejmie we własnej hali Tarnovię Basket Tarnowo Podgórne, natomiast BC Swiss Krono Żary pojedzie do Tarnowskich Gór na spotkanie z tamtejszym KKS-em.

BC Swiss Krono Żary – AZS Basket Nysa 79:57 (20:17, 18:10, 23:10, 18:20)

BC Swiss: Der 13, Dymiński 13, Małachowski 10, Kalinowski 10, Rusiński 10, Góreńczyk 8, Traczyk 8, Burnecki 3, Matczak 2, Kępiński 2, Forysiuk

AZS Basket: Kopciński 18, Żygadło 10, Poznański 6, Pazdur 6, Topolski 5, Kłyż 4, Chodor 3, Chorostecki 3, Milun 2