Podsumowanie 10. kolejki grupy D

Dziesiąta seria spotkań rozpoczęła się w Sali Sportów Walki AWF we Wrocławiu, gdzie koszykarze KS Hes BasketBall Wrocław grali z Ogniwem Piratesports Szczecin. W pierwszej połowie mieliśmy grę defensywną z obydwu stron – po dwudziestu minutach wrocławianie wygrywali 32:25. Po przerwie szczecinianie włączyli skuteczny atak za sprawą Karola Pytysia oraz Salima Hamdaouia, prowadząc po trzech kwartach różnicą siedmiu oczek. Przyjezdni do połowy czwartej odsłony utrzymywali kilkupunktową przewagę. Kluczowa okazała się sama końcówka – punkty białoruskiego rozgrywającego Luki Malakhau (dwadzieścia w całym starciu) i Kacpra Kuty (15 punktów i 7 zbiórek) przesądziły o końcowym rezultacie we Wrocławiu.

KS Hes BasketBall Wrocław – Ogniwo Piratesports Szczecin 66:62 (19:17, 13:8, 10:24, 24:13)

Koszykarze Tarnovii odnieśli czwarte zwycięstwo, pokonując na wyjeździe AZS Basket Nysa 73:65. Pierwsza połowa meczu była kluczowa dla zawodników Rafała Urbaniaka – w niej skutecznie punktowali: Seweryn Sroczyński akcjami spod kosza i dwa plus jeden oraz trzypunktowymi rzutami Pawła Mowlika. Gracze z Tarnowa Podgórnego w drugiej połowie kontrolowali przebieg całej rywalizacji, podwyższając różnicę do szesnastu oczek w połowie trzeciej kwarty. Miejscowi pod sam koniec ostatniej odsłony zmniejszyli przewagę Tarnovii do stanu 70:65 po rzutach za trzy Macieja Poznańskiego i Michała Żygadło. Ostatecznie to goście wygrali starcie w Nysie 73:65 – najlepszym zawodnikiem w drużynie przyjezdnych był wspomniany wcześniej Seweryn Sroczyński – 19 punktów, zaś double-double w ekipie miejscowych zaliczył Rafał Malitka, który do swoich 16 oczek dołożył 11 zbiórek.

AZS Basket Nysa – Tarnovia Basket Tarnowo Podgórne 65:73 (15:20, 20:25, 16:16, 14:12)

Blisko drugie zwycięstwa w rozgrywkach grupy D byli zawodnicy wrocławskiego Gimbasketu, którzy w Sali Sportów Walki AWF podejmowali na własnym boisku KS Kosz Pleszew. Podopieczni Alana Urbaniaka wywieźli z wrocławskiego terenu dwa punkty, wygrywając z młodzieżowym zespołem 66:62. Z bardzo dobrej strony pokazał się Marcin Pławucki – rozgrywający zapisał na swoim koncie 22 punkty. W ekipie gospodarzy najlepiej spisał się Rafał Chwastyk – 20-letni rzucający rzucił w tym starciu 21 punktów.

Röben Gimbasket Wrocław – KS Kosz Pleszew 62:66 (4:16, 16:17, 29:15, 13:18)

Zawodnicy KKS-u bardzo dzielnie walczyli o zwycięstwo w hali Sportowej w Tarnowskich Górach z zespołem BC Swiss Krono Żary. W pierwszej i trzeciej odsłonie bardzo dobrze prezentowali się podopieczni Radosława Kucińskiego, zaś w drugiej i ostatniej kwarcie koszykarze z Żar. W ostatecznym bilansie kwart to zawodnicy Łukasza Kubczyńskiego wyszli zwycięsko z batalii, pokonując koszykarzy z Tarnowskich Gór 78:70. Najlepszymi graczami w ekipie przyjezdnych byli: Mariusz Matczak (22 punktów) i Jakub Der (20 punktów oraz 7 zbiórek). W drużynie miejscowych najlepszy był Dawid Weiss, zaliczając w tym starciu 21 oczek. Dodatkowo Michał Nikiel zaliczył double-double, notując 13 punktów i 16 zbiórek.

KKS Tarnowskie Góry – BC Swiss Krono Żary 70:78 (23:15, 16:34, 16:9, 15:20)

Jeleniogórscy koszykarze przerwali serię trzech zwycięstw pod rząd graczy Dijo Polkąty Maximus Kąty Wrocławskie, pokonując bardzo pewnie przeciwników w hali przy ulicy Sudeckiej 95:64. Miejscowi od samego początku rywalizacji narzucili swój styl gry, nie pozwalając przeciwnikom wyjść na jakiekolwiek prowadzenie. Bardzo dobre zawody zagrał w ekipie z Jeleniej Góry, Łukasz Niesobski – autor 17 punktów i 6 zbiórek. Dodatkowo double-double w ekipie miejscowych zaliczył Paweł Minciel, który do 11 oczek zebrał 14 piłek spod tablicy.

KS Sudety Jelenia Góra – Dijo Polkąty Maximus Kąty Wrocławskie 95:64 (17:10, 24:13, 21:20, 33:21)

Starcie kończące dziesiątą kolejkę spotkań była rywalizacja w Ostrowie Wielkopolskim, gdzie zaplecze ekstraklasowej Stali podjęło w Szkole Podstawowej nr. 11 ekipę BC Obra Kościan. Podopieczni Dominika Majchrzaka dzięki znakomitej grze w trzeciej odsłonie wygranej 29:13 pokonali miejscowych 81:75. Do zwycięstwa Obry poprowadziło trio: Michał Rybakowski (21 punktów, 7 zbiórek, 6 asyst), Patryk Stankowski (21 punktów, 9 zbiórek, 4 asysty) oraz Dawid Gruszczyński (20 punktów i 6 zbiórek). Ponadto dwóch zawodników zaliczyło w tym spotkaniu double-double – w ekipie BM Slam Stali II, Szymon Ryżek (17 punktów i 13 zbiórek), zaś w drużynie z Kościan, Paweł Ciążkowski (14 oczek i 17 zbiórek).

BM Slam Stal II Ostrów Wielkopolski – BC Obra Kościan 75:81 (20:13, 20:20, 13:29, 22:19)