Oni byli najlepsi… w 11. kolejce grupy D

Jedenastą kolejkę spotkań II ligi grupy D otworzyło spotkanie BC Swiss Krono Żary z KS-em Hes BasketBall Wrocław. Podopieczni Łukasza Rubczyńskiego pewnie pokonali wrocławską ekipę różnicą dwudziestu sześciu punktów. Kluczowym momentem w całej rywalizacji okazała się trzecia kwarta, w której koszykarze z Żar pozwolili rzucić rywalom zaledwie cztery oczka. Dobre spotkanie rozegrał Mariusz Matczak, który był najlepszym graczem miejscowych, zdobywając w spotkaniu 19 punktów. W tym starciu swoje double-double osiągnął w ekipie gości Łukasz Bobko, który do 17 punktów dołożył 11 zbiórek.

BC Swiss Krono Żary – KS Hes BasketBall Wrocław 94:68 (26:20, 23:24, 25:4, 20:20)

Zaplecze BM Slam Stali po raz kolejny mieli szansę na odniesienie drugiego zwycięstwa w rozgrywkach grupy D – tym razem do Szkoły Podstawowej nr 11 przyjechali koszykarze KS Sudety Jelenia Góra. Po bardzo trudnej przeprawie to gracze Rafała Niesobskiego wyszli zwycięsko, pokonując rywali z Ostrowa Wielkopolskiego 97:95. Bardzo dobre zawody rozegrał Michał Kozak, który zanotował 25 punktów, w tym sześć celnych rzutów za trzy. W ekipie gospodarzy świetnie spisywali się: Szymon Ryżek, notując 32 punkty i 10 zbiórek oraz Łukasz Wojciechowski – 27 punktów, i 10 asyst.

BM Slam Stal II Ostrów Wielkopolski – KS Sudety Jelenia Góra 95:97 (16:34, 30:22, 28:12, 21:29)

Koszykarze Obry Kościan w hali ZSP im. Ratajczaka podjęli szczeciński zespół Ogniwa Piratesports. – Pierwsza połowa starcia podzieliła się na dwie części – w pierwszej skuteczni w ataku byli miejscowi, za sprawą trzech trójek Mikołaja Raua (24 punktów w całym starciu), zaś w drugiej, w ofensywie szaleli przyjezdni, dzięki akcjom Karola Pytysia (32 punkty i 14 zbiórek) i Karola Nowackiego (21 oczek i 14 zbiórek), Ogniwo prowadziło po pierwszej połowie w Kościanie 45:39. Kluczowa okazała się druga połowa starcia, w której do dobrej gry wrócili zawodnicy Dominika Majchrzaka – wykorzystane akcje rzutowe Michała Rybakowskiego (20 punktów) i Mateusza Kaczmarka (20 oczek oraz 6 asyst) dały siódme zwycięstwo w grupie D graczom z Kościan 104:84.

BC Obra Kościan – Ogniwo Piratesports Szczecin 104:84 (28:17, 11:28, 36:22, 29:17)

Ze zmiennym szczęściem w hali Sportowej w Tarnowskich Górach grają w tym sezonie koszykarze KKS-u. W niedzielny wieczór miejscowi podejmowali na własnym terenie wyżej notowanego rywala – drużynę Tarnovia Basket Tarnowo Podgórne. Tym razem podopieczni Radosława Kucińskiego pokonali przeciwników 82:61, a do triumfu poprowadził duet: Dawid Weiss (21 punktów plus zbiórek) oraz Grzegorz Zadęcki, notując z ławki rezerwowej (21 punktów i 5 zbiórek).

KKS Tarnowskie Góry – Tarnovia Basket Tarnowo Podgórne 82:61 (17:12, 25:16, 17:20, 23:13)

Jedenastą kolejkę grupy D zamknęła rywalizacja w Hali Sportowej przy Zespole Szkół Publicznych nr 1 w Pleszewie, gdzie zawodnicy KS Kosza Pleszew grali z liderem tej klasyfikacji – Exact Systems Śląsk II Wrocław. W pierwszej połowie widzowie mogli zobaczyć dość wyrównaną rywalizację z obydwu stron – w ekipie miejscowych skutecznie punktował Przemysław Galewski (dwie trójki i półdystans) do spółki z Szymonem Rosikiem (13 punktów zdobytych w pierwszej połowie, w tym dwie trójki i akcja dwa plus jeden). Po stronie wrocławskiej ekipy dobrze prezentował się Igor Kozłowski, punktując zagraniami spod kosza i akcjami półdystansowymi. Po 20 minutach gracze z Pleszewa minimalnie wygrywali 43:42. Po przerwie wrocławski team wrzucił swój wyższy bieg, uzyskując kilkupunktowe prowadzenie za sprawą skutecznych rzutów Kacpra Gordona (dwie trójki plus rzut półdystansowy) i Szymona Walskiego (trójka i dwa plus jeden). Tym samym zaplecze Śląska prowadziło po trzydziestu minutach 68:61. W ostatniej ćwiartce goście kontynuowali skuteczny atak – punkty z pomalowanego pola Szymona Tomczaka, kolejne oczka zdobyte przez Gordona i trzy z czterech wykorzystanych rzutów osobistych przez Kacpra Marchewkę powiększyły przewagę wrocławskiej ekipy do piętnastu oczek po upływie sześciu minut czwartej odsłony. W końcówce zawodnicy z Pleszewa odrobili parę punktów, lecz ostatecznie to zaplecze Śląska cieszyło się ze zwycięstwa, wygrywając 86:77 nad KS Kosz Pleszew.

KS Kosz Pleszew – Exact Systems Śląsk II Wrocław 77:86 (27:22, 16:20, 18:26, 16:18)

Spotkanie Röben Gimbasket Wrocław – Dijo Polkąty Maximus Kąty Wrocławskie zostało przeniesione na 11 grudnia.