Oni byli najlepsi… w 15. Kolejce grupy B

Piętnastą serię spotkań w grupie B otworzyła rywalizacja w hali sportowej Uniwersytetu w Białystoku. 27 listopada ubiegłego roku Żubry Białystok podejmowały na własnym boisku Sokół Ostrów Mazowiecką. Po dość emocjonującym spotkaniu, białostocczanie pokonali zawodników z Ostrowa Mazowieckiego 97:94. Przyjezdni przez niemal całe spotkanie dyktowali warunki gospodarzom, prowadząc w końcówce trzeciej kwarty różnicą 18 punktów (82:64). Miejscowi w ostatniej odsłonie (kluczowej dla przebiegu meczu – 27:12) odrobili wszystkie straty, dzięki skutecznym rzutom z półdystansu Macieja Parszewskiego. Szalę zwycięstwa na korzyść Żubrów przechylił Patryk Wydra (19 punktów i 7 asyst), dokładając celny rzut z półdystansu oraz oczka z linii rzutów wolnych.

Żubry Białystok – Sokół Ostrów Mazowiecka 97:94 (27:27, 24:29, 19:26, 27:12)

W Szkole Podstawowej 127 przy ulicy Kowieńskiej lepsi okazali się koszykarze Akademii Koszykówki Legii Warszawa. Podopieczni Krzysztofa Szablowskiego pewnie pokonali ZKS Stal Stalowa Wola 87:73. O zwycięstwie warszawskiego teamu zadecydowała pierwsza połowa, w której miejscowi punktowali spod samej obręczy (31 celnych wejść pod kosz na 45 prób w całym meczu). Najlepiej punktującym graczem w zwycięskim zespole był Patryk Łysiak – 23 punkty i 11 zbiórek (double-double).

Akademia Koszykówki Legii Warszawa – ZKS Stal Stalowa Wola 87:73 (26:15, 22:15, 19:21, 20:22)

Na zwycięską drogę w Nowym Roku powrócili zawodnicy HydroTruck Sky Tattoo II Radom. Radomianie w Zespole Szkół Budowlanych im. Kazimierza Wielkiego podjęli na własnym parkiecie KK AZS UW Warszawa. W pierwszych dziesięciu minutach nawiązała się równorzędna walka – po celnych lay-upach Kacpra Rojka (21 punktów i 12 zbiórek), miejscowi prowadzili 22:18. W następnej części radomianie odskoczyli na dwucyfrową różnicę (39:28 po pierwszej połowie) za sprawą punktów z półdystansu Wojciecha Wątroby (14 punktów i 13 zbiórek). Warszawianie lepiej zaczęli zaraz po dłuższej przerwie – skuteczne trafienia z półdystansu Damiana Zaperta (18 punktów i 12 zbiórek) oraz zza linii 6,75m Tomasza Jaremkiewicza i Patryka Jasińskiego dały po trzydziestu minutach minimalnie prowadzenie przyjezdnym 61:60. Kluczowa okazała się ostatnia ćwiartka, w której radomska ekipa rzuciła 35 punktów – skuteczne rzuty Patryka Stankowskiego (21 punktów i 6 asyst) i Kacpra Rojka poprowadziły radomian do dwunastego zwycięstwa w sezonie, pokonując KK AZS UW 95:80.

HydroTruck Sky Tattoo II Radom –  KK AZS UW Warszawa 95:80 (22:18, 17:10, 21:33, 35:19)

Wielki come back i zwycięstwo po dogrywce – na brak emocji nie mogli narzekać widzowie zebrani w Centrum Sportu i Rehabilitacji UJK Kielce. Zawodnicy AZS UJK Kielce walczyli z ŁKS AZS UŁ SG Łódź. Przez trzydzieści minut łódzka ekipa była skuteczniejsza z półdystansu oraz zza łuku, prowadząc różnicą 19 punktów przed ostatnią kwartą. Na początku ostatniej ćwiartki goście powiększyli różnicę do 23 oczek, dzięki punktom z linii rzutów osobistych. Kielczanie jednak potrafili odwrócić losy całej batalii w przeciągu ośmiu minut – punkty spod obręczy Macieja Szewczyka, dwie trójki Jakuba Lewandowskiego i półdystans Piotra Osiakowskiego doprowadziły do dodatkowych pięciu minut. W nich więcej zimnej głowy zachowali miejscowi, wygrywając w końcowym rozrachunku z łódzką drużyną 95:90. Najlepszym zawodnikiem po stronie kieleckiej był Michał Szwedo – 21 punktów i 5 zbiórek.

AZS UJK Kielce – ŁKS AZS UŁ SG Łódź 95:90 (17:22, 18:24, 17:25, 30:11, d: 13:8)

Kolejny pogrom w hali OSiR Śródmieście zaliczają warszawskie Dziki. Podopieczni Piotra Bakuna rozprawili się z MKS Ochotą Warszawa, gromiąc rywali w derbach stolicy aż 120:71. Miejscowi błyszczeli w każdym elemencie, dzieląc się piłką (aż 37 asyst, przy 14 przeciwników), zamieniając straty przeciwników na własne oczka (26 punktów przy 16 stratach gości) oraz mieli wyższy procent skuteczności w rzutach dystansowych i półdystansowych. Najlepszym graczem okazał się Michał Wojtyński, kończąc starcie z wynikiem 21 punktów.

Dziki Warszawa – MKS Ochota Warszawa 120:71 (35:20, 23:15, 25:14, 37:22)

Piętnastą kolejkę zmagań grupowych zakończyła batalia w hali sportowej MOSiR przy Grota Roweckiego 3 w Pabianicach. Koszykarze PKK 99 podejmowali przed własną publicznością U!NB AZS UMCS Start II Lublin. Podopieczni Przemysława Łuszczewskiego wyszli zwycięsko z tego meczu, pokonując pabianiczan 87:69. Do triumfu lubelskiego zespołu poprowadził Szymon Jaworski, zdobywając z ławki 17 oczek i przechwytując cztery piłki.

PKK 99 Pabianice – U!NB AZS UMCS Start II Lublin 69:87 (17:25, 18:19, 16:24, 18:19)