Oni byli najlepsi… w 16. Kolejce grupy D

Podróż po drugoligowych parkietach w grupie D rozpoczęła rywalizacja w hali przy ulicy Sudeckiej w Nysie. Gracze AZS-u Basket Nysa zagrali na własnym terytorium z KS Hes BasketBall Wrocław. Wrocławianie sprawili małą sensację, pokonując zawodników z Nys 88:75. Kluczem okazała się trzecia odsłona wygrana różnicą dwudziestu punktów. Głównym bohaterem spotkania został Kacper Kuta – autor 20 oczek i 8 zbiórek. Ponadto triple-double w tym starciu uzyskał Luka Malakhau białoruski rozgrywający zanotował w meczu 18 punktów, 11 zbiórek i 10 asyst.

AZS Basket Nysa – KS Hes BasketBall Wrocław 75:88 (16:23, 21:14, 10:30, 28:21)

Koszykarze Roben Gimbasket Wrocław udanie otworzyli nowy rok. We wrocławskiej Sali Sportów Walki Akademii Wychowania Fizycznego gracze Roberta Kościuka zwyciężyli z KKS-em Tarnowskie Góry 99:92. Kluczowym momentem meczu była ostatnia kwarta, w której ciężar zdobywania punktów był na barkach Macieja Kościuka, zdobywając oczka z linii rzutów osobistych (29 punktów i 6 zbiórek). Wspomagali go: Rafał Chwastyk – 21 punktów i 5 zbiórek oraz Paweł Gałczyński – 20 oczek i 9 zbiórek.

Roben Gimbasket Wrocław – KKS Tarnowskie Góry 99:92 (25:21, 30:30, 17:23, 27:18)

Miłą niespodziankę zrobili kibicom zawodnicy KS-u Kosz Pleszew. W hali sportowej w Zespole Szkół Publicznych pleszewianie bardzo wysoko ograli wicelidera grupy D – KS Sudety Jelenia Góra 94:70. Kluczowa była pierwsza połowa starcia, w której dobrą grą w ofensywie popisał się Marcin Pławucki (23 oczek i 5 asyst). Swoje punkty z półdystansu oraz dystansu zaliczyli Grzegorz Małecki (20 punktów i 5 zbiórek) oraz Przemysław Galewski (16 punktów, 12 zbiórek). Ponadto miejscowi mieli dużo wyższy wskaźnik skuteczności z pomalowanego pola niż gracze z Jeleniej Góry (73% skuteczności pleszewian wobec 46% przeciwników).

KS Kosz Pleszew – KS Sudety Jelenia Góra 94:70 (23:11, 27:20, 19:24, 25:15)

Exact Systems Śląsk II Wrocław nadal niepokonani na boiskach hali Kosynierka przy ulicy Mieszczańskiej. Koszykarze Tomasza Jankowskiego bez większych przeszkód odnieśli trzynaste zwycięstwo w obecnym sezonie, pokonując BC Obra Kościan 85:69. Najlepszym zawodnikiem tej rywalizacji był Kacper Marchewka, notując 17 punktów i 8 zbiórek. Po stronie ekipy z Kościan dobre spotkanie zaliczył Dawid Gruszczyński, zdobywając 25 punktów i 7 zbiórek.

Exact Systems Śląsk II Wrocław – BC Obra Kościan 85:69 (22:18, 19:8, 19:13, 25:30)

Dwie różne połowy oraz dogrywka – tak wyglądała środowa potyczka w hali Szkoły Podstawowej nr 5 w Żarach, która zakończyła tą kolejkę gier w grupie D. Koszykarze BC Swiss Krono mierzyli się z Ogniwo Piratesports Szczecin. Podopieczni Zbigniewa Majcherka grali w bardzo mocno osłabionym składzie, lecz byli bliscy sprawienia ogromnej sytuacji. W pierwszej połowie szczecinianie dużo lepiej grali w ofensywie niż miejscowi szczecińską grę w ataku poprowadziło trio: Karol Pytyś (23 punkty i 10 zbiórek), Karol Nowacki (21 punktów, 18 zbiórek i 6 asyst) oraz Salim Hamdaoui (25 punktów i 13 zbiórek). Po 20 minutach gracze Ogniwa wysoko prowadzili 48:29. Rywalizacja odmieniła się zaraz po dłuższej przerwie. Skuteczne akcje z półdystansu Mariusza Matczaka (18 punktów w całej batalii) i punkty Jakuba Dera (trójka plus lay-up) pomniejszyły po trzech kwartach straty do rywali do 11 oczek (64:53). W ostatniej części ekipa z Żar doprowadziła do dogrywki za sprawą skutecznych rzutów z dystansu Michała Kępińskiego i Matczaka. W dogrywce miejscowi wykorzystali limit fauli, zamieniając je na punkty z linii rzutów osobistych. Oczka zdobyte przez Kacpra Mąkowskiego (26 punktów i 7 zbiórek) i Dariusza Kalinowskiego przesądziły o końcowym rezultacie, który w finalnym efekcie dał zwycięstwo drużynie z Żar 92:89.

BC Swiss Krono Żary – Ogniwo Piratesports Szczecin 92:89 (15:18, 14:30, 24:16, 27:16, d: 12:9)

Mecz pomiędzy Tarnovia Basket Tarnowo Podgórne – BM Slam Stal II Ostrów Wielkopolski został przełożony na 4 marca.