Oni byli najlepsi… w 14. kolejce grupy A

Zacięte starcie na Uniwersyteckim Centrum Sportowym UMK w Toruniu rozpoczęło 14. rundę spotkań w grupie A. Koszykarze AZS-u UMK Toruń mierzyli się z Sklepem Polskim MKK Gniezno. Po dość heroicznej bitwie lepsi okazali się gracze Kamila Michalskiego, pokonując gnieźnian 80:78. Torunian w ważnych momentach pociągnął Mikołaj Ratajczak (20 punktów i 11 zbiórek), zdobywając w końcówce czwartej odsłony dziewięć punktów. Wsparciem miejscowej ekipy był także Marcin Wieluński, który do 20 punktów dodał 6 asyst i 5 zbiórek.

AZS UMK Toruń – Sklep Polski MKK Gniezno 80:78 (22:19, 20:23, 15:19, 23:17)

Koszalińska ekipa MKKS Żak zaskoczyła widzów zgromadzonych w hali Gwardii. Zawodnicy Jacka Imiołka wygrali z wyżej notowanym przeciwnikiem Devil Energy Politechnika Gdańska 88:72. Kluczem do zwycięstwa okazała się pierwsza połowa, w której znakomicie grał pod koszalińską obręczą Maciej Adamkiewicz (20 punktów i 10 zbiórek). Udany występ obok skrzydłowego zaliczył Marcin Zarzeczny, który do swoich 17 oczek dołożył 11 asyst.

MKKS Żak Koszalin – Devil Energy Politechnika Gdańska 88:72 (24:13, 25:19, 16:23, 23:17)

Twardy bój stoczyli koszykarze Arki AMW II Gdynia, którzy we Władysławowie zagrali z miejscowym SMS-em PZKosz. Podopieczni Milosa Mitrovicia wywieźli z hali przy ulicy Żeromskiego cenne dwa oczka, pokonując gospodarzy 64:61. Ważnym momentem w tej rywalizacji była połowa trzeciej i początek ostatniej kwarty. W tych częściach gdynianie wykorzystali słabszą grę w ataku SMS-u, zaliczając run 13:2. W ostatniej odsłonie przyjezdni podwyższyli przewagę do dziewięciu oczek, dzięki celnym półdystansom Mateusza Kaszowskiego (13 punktów, 6 asyst i 6 zbiórek) i trójce Marcin Kowalczyka (14 punktów). Korzystny wynik próbował zmienić Adrian Sobkowiak (15 oczek, 14 asyst i 10 zbiórek), trafiając dwukrotnie z dystansu, lecz gospodarzom zabrakło sił. Dwóch zawodników władysławowskiej drużyny zakończyło mecz z double-double: Aleksander Griszczuk (14 punktów i 12 zbiórek) oraz Szymon Zapała (12 punktów i 12 zbiórek)

SMS PZKosz Władysławowo – Arka AMW II Gdynia 61:64 (15:14, 12:10, 15:21, 19:19)

Koszykarze Decki Pelplin pokazali graczom Biofarm Basket II Poznań miejsce w szeregu. W Zespole Kształcenia i Wychowania nr 1 miejscowi rozbili poznańską drużynę, wygrywając aż 121:54. Decka przez niemal całe spotkanie kontrolowała wydarzenia na parkiecie, dając rywalom rzucić w pierwszych dwóch częściach 14 punktów. W drugiej połowie zawodnicy grającego trenera Bartosza Sarzało jeszcze bardziej przycisnęli graczy Biofarmy w defensywie, co w konsekwencji dały kolejne punkty z kontrataku. Najlepszym zawodnikiem był Krzysztof Krajniewski (20 punktów), zaś Mateusz Itrich odnotował double-double (19 punktów i 14 zbiórek). Takiego samego wyczynu dokonał w poznańskim zespole Szymon Sobiech, kończąc rywalizację na 19 punktach i 11 zbiórkach.

Decka Pelplin – Biofarm Basket II Poznań 121:54 (35:14, 28:14, 27:13, 31:13)

Bardzo pewne zwycięstwo odnieśli koszykarze MKS-u Sokół Międzychód. Gracze Marcina Chodkiewicza w hali Widowiskowo-Sportowej rozprawili się z Eneą UTP Astorią Bydgoszcz 106:61. Międzychodzianie w tej batalii byli dużo skuteczniejsi pod obręczą oraz zza łuku, a także mieli znaczną przewagę na zbieranej desce. Doskonałe zawody zaliczył Jakub Simon środkowy kończył większość akcji spod kosza (11 celnych rzutów na 16 prób za 2), kończąc mecz na 28 punktach i 16 zbiórkach. Dobrą dyspozycję dnia miał również Łukasz Ulchurski, rzucając w ciągu 20 minut spędzonych na parkiecie 23 punkty (w tym aż 7 trójek).

MKS Sokół Międzychód – Enea UTP Astoria Bydgoszcz 106:61 (25:15, 25:17, 18:14, 38:15)

Pojedynkiem kończącym 14. kolejkę gier grupowych było zmaganie w hali Sportowego 100-lecia Sopotu między zapleczem Trefla a KSK Noteć Inowrocław. Skuteczniejsza gra w ofensywie w drugich dwudziestu minutach zaprowadziła graczy Piotra Wiśniewskiego do kolejnego sukcesu, pokonując sopocian 89:78. W tej połowie lepiej w inowrocławskim zespole prezentował się Karol Michałek (14 punktów i 10 zbiórek), trafiając punkty spod kosza. Dobre zawody w Sopocie rozegrał również Michał Sadło (20 punktów i 6 zbiórek), uaktywniając się mocno pod koszem. Zdobycz double-double zaliczyli: Bartosz Muda (11 punktów i 10 zbiórek) oraz Aleksander Filipiak (14 oczek i 10 asyst).

Trefl II Sopot – KSK Noteć Inowrocław 78:89 (19:28, 29:16, 17:22, 13:23)