Oni byli najlepsi… w 17. kolejce grupy B

Wycieczkę po 17. kolejce rozgrywek grupy B rozpoczęło starcie w Centrum Sportu i Rehabilitacji UJK. Gracze AZS-u UJK Kielce mierzyli się z liderem klasyfikacji – Dzikami Warszawa. Warszawianie bez większego trudu pokonali kielczan 100:80. Rezultat został ustawiony w pierwszej połowie skuteczna gra z pomalowanego pola Michała Wojtyńskiego (18 punktów i 10 zbiórek), Krystiana Koźluka (19 punktów i 6 zbiórek) oraz pozostałych graczy pozwoliła Dzikom prowadzić do przerwy różnicą 18 oczek. W drugich dwudziestu minutach obraz gry nie uległ zmianie warszawska ekipa już do końca meczu dowiozła wysoką przewagę.

AZS UJK Kielce – Dziki Warszawa 80:100 (21:31, 18:26, 19:23, 22:20)

W lubelskiej hali Globus U!NB AZS UMCS Start II Lublin zrewanżował się za wpadkę z pierwszej rundy z KKS-em Tur Basket Bielsk Podlaski. Tym razem podopieczni Przemysława Łuszczewskiego wysoko wygrali z rywalami 102:77. Spotkanie rozstrzygnęło się już po trzech częściach. W pierwszej połowie skutecznie w ofensywie grał duet: Bartłomiej Nycz (16 punktów, w tym cztery trójki w pierwszej części) i Mateusz Wiśniewski (19 punktów i 9 zbiórek). Zaś w drugiej połowie dobrą dyspozycję dnia miał Karol Obarek, nie myląc się ani razu z linii rzutów osobistych na 13 prób (22 punkty, 8 zbiórek i 6 asyst) przy wsparciu Adama Myśliwca (22 punkty, 5 zbiórek). Lubelska ekipa wykorzystywała w każdej odsłonie przekroczony limit fauli przyjezdnych, zamieniając na punkty z osobistych (32 celne na 38 prób). W drużynie gości najlepiej punktował Bartłomiej Wróblewski – 18 oczek i 4 asysty,

U!NB AZS UMCS Start II Lublin – KKS Tur Basket Bielsk Podlaski 102:77 (27:16, 24:22, 25:20, 26:19)

Blisko przekroczenia granicy 100 punktów byli koszykarze Żubrów Białystok. Zawodnicy prowadzeni przez Krzysztofa Kalinowskiego dali solidną lekcję basketu Akademii Koszykówki Legii Warszawa, pokonując we własnej hali 98:63. Miejscowi bezlitośnie punktowali rywali spod kosza na wysokim procencie (72% z pomalowanego pola) oraz wykorzystali błędy przyjezdnych, zamieniając je na punkty. Najlepszym zawodnikiem był Michał Wielechowski, rzucając z ławki rezerwowych 19 punktów. Natomiast Andrzej Misiewicz osiągnął w tej batalii double-double (10 punktów i 12 zbiórek).

Żubry Białystok – Akademia Koszykówki Legii Warszawa 98:63 (24:16, 18:15, 23:15, 33:17)

Szóste zwycięstwo w obecnym sezonie odnotowali gracze Sokół Ostrów Mazowiecka. W hali Sportowo-Widowiskowej im. Jana Pawła II zawodnicy Antoniego Daykoli wygrali z ŁKS AZS UŁ SG Łódź 84:81. Przez większą część spotkania to łodzianie dyktowali reguły gry miejscowym, a ponadto osiągnęli kilkunastopunktową różnicę przez dobrze dysponowanego tego dnia Kacpra Dominiaka (27 punktów i 4 asysty). Kluczowy moment nastąpił w ostatniej kwarcie (24:10 dla Sokoła), w której ciężar gry wziął na siebie Paweł Łapiński (16 punktów i 4 asysty) do spółki z Janem Grzelińskim (11 punktów). Najlepiej punktującym zawodnikiem w zwycięskim zespole był Norman Zuber autor 17 punktów i 8 zbiórek. Zawodnicy z Ostrowi Mazowieckiej włączyli się do walki o najlepszą ósemkę w grupie B.

Sokół Ostrów Mazowiecka – ŁKS AZS UŁ SG Łódź 84:81 (15:21, 25:22, 20:28, 24:10)

W Zespole Szkół Budowlanych im. Kazimierza Wielkiego gracze HydroTruck Sky Tattoo Sky II Radom zagrali przed własną publicznością z MKS-em Ochota Warszawa. Efektywna gra w ataku radomskiego zespołu w drugiej połowie rywalizacji poprowadziła ekipę Marka Popiołka do pewnej wygranej z warszawskim teamem 84:59. Najlepszym zawodnikiem tego spotkania był Patryk Stankowski, zdobywając 18 punktów, 5 zbiórek i 5 asyst. Jego ekstraklasowy kolega Wojciech Wątroba zaliczył kolejne double-double do 14 punktów dołożył 12 zbiórek. Po stronie warszawskiej najlepiej zaprezentował się Krzysztof Grudzień, notując 12 punktów i 6 zbiórek.

HydroTruck Sky Tattoo II Radom – MKS Ochota Warszawa 84:59 (20:11, 15:21, 23:12, 26:15)

Siedemnastą serię meczy zakończyło starcie w hali sportowej MOSiR przy Grota Roweckiego 3 w Pabianicach. Koszykarze PKK 99 podejmowali przed własną publicznością KK AZS UW Warszawa. Po dość twardej walce i wielu zmian prowadzenia to pabianiczanie okazali się zwycięscy, wygrywając nad zawodnikami ze stolicy 96:89. Do czwartego zwycięstwa zawodników z województwa łódzkiego poprowadziło trio: Łukasz Sil (22 punktów i 11 zbiórek), Sebastian Szymański (21 punktów i 8 zbiórek) oraz Michał Wasilewski (20 punktów, w tym trzy trójki). Zaś po stronie przyjezdnych najlepszy wynik uzyskał Hubert Miłak, notując 24 oczka.

PKK 99 Pabianice – KK AZS UW Warszawa 96:89 (31:20, 20:27, 18:25, 27:17)