Oni byli najlepsi… w 18. Kolejce grupy D

Koszykarski bój we wrocławskiej hali Kosynierki otworzył osiemnastą kolejkę rozgrywek grupy D. Gracze Exact Systems Śląsk II Wrocław zagrali z Dijo Polkąty Maximus Kąty Wrocławskie. Zawodnicy Jacka Kolisa jako pierwsi zdobyli wrocławską twierdzę, pokonując miejscowych 70:62. Autorem dziesiątej wygranej w tegorocznej kampanii był Tomasz Giniewski, dając 19 punktów i 7 zbiórek. Grzegorz Kaczmarek dołożył 17 punktów i 4 zbiórki. Po stronie wrocławskiej najlepiej spisał się Kacper Gordon – 19 oczek i 5 asyst.

Exact Systems Śląsk II Wrocław – Dijo Polkąty Maximus Kąty Wrocławskie 62:70 (17:19, 13:14, 19:18, 13:19)

Dwie różne połowy obejrzeli widzowie zebrani we wrocławskiej hali przy ulicy Paderewskiego. Gracze Roben Gimbasket pojedynkowali się z KS-em Hes BasketBall. Zawodnicy Hesu po raz drugi w tym sezonie okazali się lepsi od Roben, wygrywając 73:58. Kluczową kwartą dla losów rywalizacji była ostatnia ćwiartka. Koszykarze Grzegorza Krzaka agresywniej grali w obronie, dając miejscowym rzucić jedynie pięć oczek. Trzy celne trójki Igora Dudka (15 punktów i 6 zbiórek) oraz punkty spod obręczy Konrada Boć-Orzechowskiego przesądziły o końcowym rezultacie w derbach Wrocławia.

Roben Gimbasket Wrocław – KS Hes BasketBall Wrocław 58:73 (21:15, 20:17, 12:17, 5:24)

Drugie zwycięstwo z rzędu, a trzynaste w obecnej kampanii odnotowali zawodnicy KS Sudety Jelenia Góra. Zawodnicy Rafała Niesobskiego ograli w wyjazdowym meczu AZS Basket Nysa 81:72. Gracze z Jeleniej Góry na początku drugiej odsłony przegrywali różnicą ośmiu punktów, ale z czasem coraz lepiej sprawowali się bracia: Paweł i Damian Ostrowski (18 punktów). Ten drugi dał dobrą zmianę z ławki, trafiając trzy trójki (37:34 po 20 minutach). Po przerwie przyjezdni jeszcze bardziej powiększyli różnicę, która po 240 sekundach czwartej kwarty wyniosła siedemnaście oczek. Pod sam koniec rywalizacji koszykarze z Nys odrobili parę punktów. Po stronie miejscowych dobre zawody rozegrał Michał Zygadło, zapisując się w protokole meczowym z dorobkiem 17 punktów, 7 zbiórek i 4 asyst. Zaś Marcel Kliniewski zakończył batalię, notując double-double 14 punktów i 10 zbiórek.

AZS Basket Nysa – KS Sudety Jelenia Góra 72:81 (17:12, 17:25, 14:20, 24:24)

Sensacja – tak należało określić pojedynek stoczony w hali OSiR w Tarnowie Podgórnym między Tarnovią a BC Swiss Krono Żary. Zawodnicy Rafała Urbaniaka rozprawili się z wiceliderem grupy D, ogrywając przeciwników 105:92. O losach całej rywalizacji zadecydowały pierwsze dwie kwarty, w których miejscowi byli dużo skuteczniejsi w ofensywie. Znakomicie spisywał się pod koszem Seweryn Sroczyński, kończąc rywalizację na 30 punktach i 5 zbiórkach. Zawodnicy z Żar zmniejszyli rozmiar kary w ostatniej ćwiartce wygranej różnicą 15 punktów. W ekipie Łukasza Rubczyńskiego najskuteczniejszy graczem był Mariusz Matczak – 32 punkty (w tym cztery trójki).

Tarnovia Basket Tarnowo Podgórne – BC Swiss Krono Żary 105:92 (30:17, 28:13, 28:28, 19:34)

Czwartą wygraną w obecnym sezonie i zarazem na własnym terenie odnieśli koszykarze KKS-u Tarnowskie Góry. Podopieczni Radosława Kucińskiego zwyciężyli z wyżej notowanym zespołem – Basket Club Obra Kościan 89:70. O zwycięstwie zawodników z Tarnowskich Gór zadecydowała ostatnia odsłona wygrana przez miejscowych 30:17. Bardzo dobre zawody rozegrał Michał Nikiel, dając 24 punkty i 9 zbiórek. Grzegorz Zadęcki dodał z ławki rezerwowej 19 oczek, 9 zbiórek i 5 asyst. Po stronie przegranych najlepiej zagrał Paweł Ciążkowski, notując kolejne double-double – 25 punktów i 13 zbiórek.

KKS Tarnowskie Góry – BC Obra Kościan 89:70 (18:14, 19:19, 22:20, 30:17)

Starcie w Zespole Szkół Publicznych nr 1 w Pleszewie sfinalizowało 18. rundę w grupie D. Zawodnicy KS Kosz Pleszew stoczyli walkę z zapleczem BM Slam Stali Ostrów Wielkopolski. Podopieczni Kaspra Smektały dość niespodziewanie zwyciężyli z pleszewianami 100:77. Kluczem do zwycięstwa przyjezdnych była skuteczna gra w ataku w trzeciej odsłonie wygranej 20 punktami (30:10). Przez niemal całą rywalizację rządziło trio: Szymon Ryżek (26 punktów, 7 zbiórek), Łukasz Wojciechowski (25 punktów, 6 zbiórek, 5 asyst i 4 przechwyty) oraz Krzysztof Chmielarz (23 oczka i 10 asyst). Koszykarze z Ostrowa Wielkopolskiego przerwali serię pięciu zwycięstw po kolei zespołowi z Pleszewa.

KS Kosz Pleszew – BM Slam Stal II Ostrów Wielkopolski 77:100 (20:27, 28:22, 10:30, 19:21)