Oni byli najlepsi… w 19. Kolejce grupy D

Rywalizacja w Szczecińskim Domu Sportu otworzyła 19. kolejkę koszykarskich rozgrywek w grupie D. Znakomita gra tercetu: Grzegorz Małecki (29 punktów i 9 zbiórek), Marcin Pławucki (26 punktów i 7 asyst), Przemysław Galewski (23 punkty i 8 zbiórek) zaprowadziła zawodników KS Kosz Pleszew do zwycięstwa nad Ogniwem Piratesports Szczecin 102:90. Miejscowi zagrali w osłabionym składzie z powodu kontuzji Salima Hamdaoui i Piotra Kowalskiego, a także ciągłej nieobecności Michała Grzeszaka. W konsekwencji przyjezdni mieli bardzo wysoki procent z pomalowanego pola (trafili 18 z 22 rzutów za dwa). W ekipie szczecińskiej dobre zawody zaliczyli: Karol Pytyś (26 punktów i 9 zbiórek) oraz Karol Nowacki (23 punkty i 11 zbiórek).

Ogniwo Piratesports Szczecin – KS Kosz Pleszew 90:102 (28:28, 18:26, 23:26, 21:22)

Bardzo emocjonujący pojedynek obejrzeli widzowie w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Franciszka Ratajczaka. Basket Club Obra Kościan zmierzył się z KS Hes BasketBall Wrocław. 28 punktów Mateusza Kaczmarka oraz 21 oczek Michała Rybakowskiego dało zwycięstwo nad wrocławianami 100:96, mimo że przewaga gości w połowie drugiej kwarty wynosiła sześć oczek. W kluczowym momencie ostatniej części gracze z Kościan odjechali przeciwnikom na dystans dwunastu punktów, dzięki celnym akcjom Kaczmarka i Rybakowskiego. Najlepszym koszykarzem po stronie przegranych był Luka Malakhau, który w tej batalii rzucił 30 punktów.

BC Obra Kościan – KS Hes BasketBall Wrocław 100:96 (24:18, 25:27, 24:24, 27:27)

Coraz wyżej pną się w górę klasyfikacji koszykarze Tarnovii Basket Tarnowo Podgórne. Podopieczni Rafała Urbaniaka bardzo pewnie pokonali Roben Gimbasket Wrocław 82:56. Kluczowa okazała się drugą połówka drugiej odsłony – w niej miejscowi zaliczyli run 16:0 za sprawą celnych trafień Filipa Taisnera (17 oczek i 7 zbiórek) oraz Seweryna Sroczyńskiego (19 punktów i 7 asyst). Tym samym zawodnicy z Tarnowa Podgórnego z bilansem 9 zwycięstw i 8 porażek znajdują się na siódmej pozycji grupy D. Zaś wrocławianie z zaledwie dwoma zwycięstwami zamykają tabelę.

Tarnovia Basket Tarnowo Podgórne – Roben Gimbasket Wrocław 82:56 (20:16, 27:7, 13:20, 22:13)

Kolejne dwa oczka do swojego konta dopisali zawodnicy Dijo Polkąty Maximus Kąty Wrocławskie. Ekipa prowadzona przez Jacka Kolisa zwyciężyła przed własną publicznością z AZS-em Basket Nysa 81:70. Przez pierwsze dwadzieścia minut rezultat toczył się w granicach remisu – do przerwy prowadzili miejscowi 37:36. W połowie trzeciej odsłony Dijo odjechało rywalom na sześciopunktowe prowadzenie za sprawą akcji dwa plus jeden Grzegorza Kaczmarka (21 punktów i 8 zbiórek) oraz połowicznie wykorzystanych osobistych przez Bartłomieja Rodaka. W ostatniej części koszykarze z Kąt Wrocławskich zwiększyli różnicę punktową o kolejne pięć oczek, co doprowadziło miejscowych do jedenastej wygranej w obecnej kampanii.

Dijo Polkąty Maximus Kąty Wrocławskie – AZS Basket Nysa 81:70 (17:20, 20:16, 21:16, 23:18)

Znakomity występ Szymona Ryżka (28 punktów i 7 zbiórek) nie wystarczył, aby zaplecze BM Slam Stali pokonało lidera grupy D. W sportowej hali Szkoły Podstawowej nr 11 lepsi okazali się zawodnicy Exact Systems Śląsk II Wrocław, pokonując gospodarzy 87:58. Premierowa odsłona była dość wyrównana z obu stron, lecz minimalnie prowadzili przyjezdni 19:18. Zaś w następnej kwarcie wrocławianie wzmocnili defensywę, co w konsekwencji przyniosło wymierny efekt. Zawodnicy Tomasza Jankowskiego pozwolili miejscowym zdobyć tylko dwa oczka, inkasując 21 punktów. Skuteczne rzuty Kacpra Gordona (20 punktów) dały do przerwy wysokie prowadzenie 40:20. Po przerwie zawodnicy z Ostrowa Wielkopolskiego rzucili co prawda 28 punktów, ale tym samym rezultatem popisali się koszykarze z Wrocławia. W ostatniej części rezerwy Śląska powiększyli swój dorobek, ostatecznie wygrywając 87:58. Swoje double-double zaliczył Szymon Walski, zdobywając 14 punktów i 13 zbiórek.

BM Slam Stal II Ostrów Wielkopolski – Exact Systems Śląsk II Wrocław 58:87 (18:19, 2:21, 28:28, 10:19)

Niedzielne starcie w sportowej hali im. Marianna Koczwary w Jeleniej Górze zamknęła 19. serię gier w tej grupie. Koszykarze KS Sudety Jelenia Góra zagrali z KKS-em Tarnowskie Góry. Przez niemal trzydzieści minut toczył się twardy bój między dwoma zespołami. Po trzech kwartach gracze Sudet prowadzili różnicą trzech punktów (79:76), by w ostatniej odsłonie zaliczyć run 16:5. Dzięki temu jeleniogórzanie utrzymali bezpieczny dystans nad rywalami, wygrywając z nimi 107:86. W znakomitej dyspozycji dnia był Łukasz Niesobski, kończąc spotkanie na 28 punktach. Michał Kozak rozegrał najlepszy mecz w tym sezonie – zdobył 26 punktów (10/18 z gry, 5/12 za 3). Adam Wilkin zdobył dla KKS-u 25 oczek.

KS Sudety Jelenia Góra – KKS Tarnowskie Góry 107:86 (22:26, 28:22, 29:28, 28:10)