Oni byli najlepsi… w 21. Kolejce Grupy C

Potyczka w hali Widowiskowo-Sportowej „Centrum” otworzyła 21. kolejkę meczy w grupie D. Gracze MKS-u II Dąbrowa Górnicza zagrała przed własną publicznością z MKKS-em Rybnik. Rybniczanie odnotowali szóste zwycięstwo w obecnych rozgrywkach, pokonując dąbrowską ekipę 84:76. Do triumfu przyjezdnych poprowadził Krzysztof Zieliński, który zdobył 19 punktów, 10 zbiórek i 6 asyst. 17 oczek i 11 zbiórek dołożył Tomasz Czajkowski. Kluczem do wygranej zawodników Łukasza Szymika była druga odsłona, w której Czajkowski punktował bezlitośnie spod kosza przeciwników. Wśród graczy MKS-u najlepiej prezentował się Dawid Boryka – 26 punktów i 5 zbiórek (8/18 z gry). 21 punktów i 5 zbiórek dołożył Piotr Jurczyński.

MKS II Dąbrowa Górnicza – MKKS Rybnik 76:84 (21:17, 10:27, 24:22, 21:18)

Koszykarze AZS-u Częstochowa wywieźli z tarnowskiej hali sportowej imienia Shihana Wiesława Gwizda cenne dwa punkty. Drużyna prowadzona przez Dariusza Szynkiela pokonała na wyjeździe MUKS 1811 Unia Tarnów 90:71. Tym samym zwycięstwo pozwoliło częstochowskim akademikom przerwać serię siedmiu porażek z rzędu. Kluczowa dla losów całej konfrontacji okazała się druga kwarta wygrana przez przyjezdnych 33:21.

MUKS 1811 Unia Tarnów – AZS Częstochowa 71:90 (20:17, 21:33, 13:18, 17:22)

Bardzo ciężki bój w bytomskiej hali na Skarpie stoczyli gracze BS-u Polonii Bytom. Podopieczni Mariusza Bacika zagrali przed licznie zgromadzoną publicznością z KS-em Pogoń Ruda Śląska. W pierwszej połowie koszykarze z województwa śląskiego wyszli na dwucyfrową przewagę (21:10) po punktach spod kosza Marcina Dudy (23 punkty, 7/14 z gry, w tym 5/8 za 2). Bytomianie pod koniec pierwszej i początku następnej części odrobili wszystkie straty (30:30), ale punkty z pomalowanego pola Dudy sprawiły, że zawodnicy Pogoni odskoczyli miejscowym na dystans ośmiu oczek. Do przerwy gospodarze zeszli na -2 (47:49). Po dłuższej przerwie koszykarze Poloni złapali wiatr w żagle – skuteczne akcje spod kosza Emila Podkowińskiego (24 punkty i 4 zbiórki) i Łukasza Lewińskiego (20 punktów i po 5 zbiórek oraz asyst) przyniosły po trzech ćwiartkach 12-punktowe prowadzenie gospodarzom, którego już nie oddali do końcowej syreny. Bytomska ekipa notuje szóste zwycięstwo w obecnej kampanii.

BS Polonia Bytom – KS Pogoń Ruda Śląska 103:94 (21:24, 26:25, 33:19, 23:26)

Krakowskie derby w Studium Wychowania Fizycznego Uniwersytetu Rolniczego dla TS Wisła Platinum Kraków. W sobotni wieczór podopieczni Piotra Piecucha rozgromili KK UR Bozza Kraków 103:63. Od niemal samego początku Wiślanie stawiali bardzo twarde warunki zawodnikom z Bozzy, wykorzystując bezlitośnie błędy oraz słabsze momenty w grze rywali. Podopieczni Marka Paulischa ani przez moment nie mogli zatrzymać rozpędzonych zawodników w biało-czerwonych strojach. Dobre zawody rozegrał Maciej Maj, notując 18 punktów i 10 zbiórek. 15 oczek w tym starciu dołożył Rafał Zgłobicki. Zaś po stronie krakowskiego KK UR najlepiej zaprezentowali się: Michał Kaliński (11 punktów i 15 zbiórek), Radosław Skubiński (11 punktów, 4 zbiórki) oraz Tomasz Palmowski (11 punktów, 4 zbiórki).

KK UR Bozza Kraków – TS Wisła Platinum Kraków 63:103 (19:33, 14:19, 16:27, 14:24)

Dwa punkty z hali Victoria wywieźli zawodnicy AZS-u AGH Oknoplast Kraków. Ekipa Wojciecha Bychawskiego pokonała w wyjazdowym pojedynku Basket Hills Bielsko-Biała 94:76. Pierwsza połowa okazała się kluczem dla losów tego meczu. W pierwszej kwarcie nie do powstrzymania był Tomasz Zych (10 punktów i 11 asyst), trafiając dwie trójki plus punkty spod kosza. Zaś w drugiej dobrze prezentował się pod obręczą Tomasz Deja (18 punktów, 10 zbiórek). W drugich dwudziestu minutach przyjezdni utrzymywali wysoką zaliczkę nad graczami z Bielska-Białej, nie pozwalając im na odrobienie strat. W ekipie miejscowych najskuteczniejszym graczem był Grzegorz Szybowicz, zdobywając 22 punkty, 4 zbiórki i 4 asysty. Wojciech Zub dołożył 17 oczek.

Basket Hills Bielsko-Biała – AZS AGH Oknoplast Kraków 76:94 (13:26, 13:21, 26:26, 24:21)

Batalia w sportowej hali przy ulicy Inwalidów Wojennych w Jaworznie zakończyła 21. serię gier grupowych w grupie C. Koszykarze AZS PWSTE Jarosław wygrali piąty raz pod rząd. Zawodnicy Tomasza Fortuny zwyciężyli nad MCKiS Jaworzno 72:64. Dla jarosławian najlepiej zagrali Patryk Bielecki oraz Wiktor Majka – obaj zdobyli po 17 oczek. Zaś Artur Mikołajko zapisał na swoje konto kolejne double-double (14 punktów i 12 zbiórek). Jaworznianie w połowie trzeciej kwarty wyszli na 48:45 po trójce Dawida Grochowskiego i półdystansie Pawła Bogdanowicza (13 punktów, 5 zbiórek). Przyjezdni jednak wytrzymali presję ze strony gospodarzy, trafiając w samej końcówce punkty z rzutów wolnych. Po stronie jaworznian najlepiej punktował Dominik Krakowiak (18 punktów, 8/9 z gry).

MCKiS Jaworzno – AZS PWSTE Jarosław 64:72 (14:11, 13:24, 23:16, 14:21)