Wisła – Polonia: Pewne zwycięstwo Smoków

TS Wisła Platinum Kraków w 22. serii rozgrywek grupy C wygrali na własnym boisku z BS Polonią Bytom 102:81. Krakowianie umocnili się w czubie tabeli. Bardzo udane zawody zaliczył Michał Chrabota, dając 22 punkty swojej drużynie.

Tą rywalizację lepiej rozpoczęli krakowscy gracze – akcje Michała Chraboty oraz dwie celne trójki Rafała Zgłobickiego dały po trzech i pół minutach premierowej odsłony 14:7. Przez chwilę bytomianie nawiązali równorzędną walkę z krakowianami za sprawą punktów z półdystansu Emila Podkowińskiego i celnego lay-upu Karola Jagody. Z czasem gospodarze zaczęli odjeżdżać rywalom na większy dystans – punkty spod kosza Chraboty dały 13-punktową zaliczkę, którą bezpiecznie trzymali do końca premierowej odsłony. Bytomianie pod koniec tej części zdążyli dorzucić sześć oczek, lecz po 10 minutach Wisła prowadziła 33:21. Drugą część otworzyły punkty przyjezdnych spod obręczy Jagody oraz Podkowińskiego. Krakowska ekipa natychmiast odpowiedziała trafieniami z dystansu: Macieja Maja, Jakuba Natkańca oraz Artura Włodarczyka. W połowie drugiej kwarty przerwę na żądanie wziął szkoleniowiec bytomskiej ekipy przy stanie 44:27 dla drużyny z Krakowa. Zaraz po niej goście chwilowo złapali rytm w ofensywie, dzięki celnemu rzutowi Łukasza Lewińskiego i trójce Norberta Kujona. Jednak miejscowi kontynuowali znakomitą grę w ataku, notując run 13:2. Po pierwszej połowie obie ekipy schodziły do szatni przy +24 dla Wiślaków.

Po dłuższej przerwie krakowianie kontrolowali losy całego meczu, stopniowo zwiększając różnicę nad przeciwnikami. Udane zagrania Michała Chraboty, celny rzut zza łuku Rafała Zgłobickiego i alley oop Jakuba Żaczka dały w połowie trzeciej tercji gospodarzom wysokie prowadzenie 71:43. Pod koniec tej ćwiartki Jakub Rerak zdobył punkty z pola trzech sekund, zaś Żaczek dołożył kolejne oczka z linii rzutów wolnych – tym samym po 30 minutach krakowski team prowadził różnicą ponad 30 punktów, mając w rękach komplet kolejnych dwóch punktów. W ostatniej kwarcie przyjezdni mogli jedynie zmniejszyć rozmiar porażki – skuteczne rzuty Kujona zmniejszyły przewagę gospodarzy na pięć minut przed końcową syreną do stanu 89:65. Pod sam koniec batalii goście odrobili jeszcze kilka oczek, dzięki półdystansom Lewińskiego i punktom z pomalowanego pola Mateusza Muchy. Ostatecznie TS Wisła Platinum Kraków wygrała na własnym boisku z BS Polonią Bytom 102:81.

W następnej serii spotkań krakowscy koszykarze pojadą do Jaworzna na batalię z zawodnikami MCKiS-u. Natomiast bytomska drużyna podejmie przed własną publicznością AZS Częstochowa.

TS Wisła Platinum Kraków – BS Polonia Bytom 102:81 (33:21, 25:13, 25:16, 19:31)

TS Wisła: Chrabota 22, Zgłobicki 14, Żaczek 14, Natkaniec 12, Włodarczyk 11, Maj 11, Mozdyniewicz 8, Rerak 6, Gordoń 4, Siwak, Kozyra

Polonia: Podkowiński 20, Lewiński 17, Kujon 14, Jagoda 12, Bączyński 10, Mucha 6, Serwański 2, Kucharski