Decka – MKS Sokół: Cenne zwycięstwo pelplinian

W sobotni wieczór koszykarze Decka Pelplin zagrali przed własną widownią z MKS-em Sokół Międzychód. Podopieczni grającego trenera Bartosza Sarzało po dość ciężkiej walce ograli przeciwników z Międzychodu 79:75.

W początkowej fazie rywalizacji międzychodzianie wyszli na sześciopunktowe prowadzenie (12:6) po skutecznych rzutach: z półdystansu Jakuba Simona oraz zza łuku Adama Chodkiewicza. Chwilę później, kolejne dwa punkty dla przyjezdnych dołożył spod kosza Jakub Nowaka. W kolejnych akcjach lepiej prezentowali się pelplinianie – skuteczne trafienia Marcina Chudego (półdystans plus trójka) i punkty Filipa Pruefera sprawiły, że miejscowi przegrywali 14:17. W końcówce pierwszej części Sokoły minimalnie zwiększyły przewagę, dzięki celnym rzutom wolnym Łukasza Ulchurskiego. Tym samym po dziesięciu minutach MKS prowadził 21:16.

W drugiej tercji gospodarze wrzucili wyższy bieg celne akcje z pola trzech sekund Filipa Stryjewskiego oraz oczka zdobyte przez Krzysztofa Krajniewskiego (akcja zza linii 6,75m plus celny rzut hakiem) dały po upływie czterech minutach 27:25 na korzyść Decki. Przez krótki fragment widzowie zobaczyli twardą wymianę między obiema ekipami, lecz w kolejnej fazie miejscowi przejęli kontrolę na boiskowymi wydarzeniami. Znakomite wejścia pod kosz Stryjewskiego, akcja dwa plus jeden Bartosza Sarzało i trójka Wiktora Czyżewskiego dały po pierwszej połowie 13-punktową zaliczkę dla ekipy z Pelplina (46:33).

Po piętnastominutowej przerwie obie drużyny wymieniały się ciosami. Przez niemal trzecią ćwiartkę gospodarze utrzymywali dystans nad rywalami na poziomie 10 punktów lub więcej. Celna akcja trójkowa Adama Chodkiewicza dała po połówce tej części 54:44 dla pelplinian. W dalszych minutach batalii miejscowi wykorzystali swój dobry moment w ofensywie – trafienia Kacpra Burczyka i oczka z pomalowanego pola Pruefera i Krajniewskiego dały wyraźną przewagę zawodnikom Decki (66:48). Wynik trzeciej kwarty ustalił trafieniem z dystansu Jakub Nowak (67:51).

Ten sam zawodnik taką samą bronią otworzył ostatnią tercję. Zaraz po nim dołączyli: Łukasz Ulchurski (trójka), Maciej Wejman (celny rzut z dystansu) oraz Jakub Simon, dodając punkty z półdystansu. Tym samym po upływie 180 sekund przewaga miejscowej ekipy zmalała do siedmiu punktów. W późniejszej fazie koszykarze Decki wykorzystali limit fauli przekroczony przez przyjezdnych, trafiając punkty z linii rzutów wolnych. Taki sam manewr zastosowali gracze Sokoła, lecz przyniósł połowiczny efekt. W samej końcówce obu zespołom zadrżała ręka – trójka Ulchurskiego przybliżyła zawodników MKS-u na 1:19 sekund do stanu 78:73. Ostateczny rezultat próbował ratować Łukasz Kupczyński celnym lay-upem, lecz zabrakło czasu. W ostatecznym rozrachunku Decka Pelplin odnosi czternaste zwycięstwo w sezonie, pokonując MKS Sokół Międzychód 79:75.

W kolejnej kolejce rozgrywek zawodnicy Bartosza Sarzało pojadą do Uniwersyteckiego Centrum Sportowego na pojedynek z AZS-em UMK Toruń. Natomiast zawodników z Międzychodu udadzą się do Gniezna na mecz ze Sklepem Polskim MKK.

Decka Pelplin – MKS Sokół Międzychód 79:75 (16:21, 30:12, 21:18, 12:24)

Decka: Stryjewski 15, Chudy 15, Lisewski 12, Komenda 7, Sarzało 7, Burczyk 6, Pruefer 6, Czyżewski 3, Bączek, Itrich

MKS Sokół: Nowak 21, Ulchurski 16, Simon 9, Chodkiewicz A. 9, Kupczyński 9, Chodkiewicz M. 6, Wejman 3, Kalinowski 2, Adamski