Oni byli najlepsi… w 22. Kolejce Grupy B

Rywalizacja w warszawskiej hali OSiR Śródmieście otworzyła 22. kolejkę meczy w grupie B. Gracze Dziki Warszawa przedłużyli serię zwycięstw do szesnastu, pokonując KKS Tur Basket Bielsk Podlaski 110:72. Zawodnicy z Bielska Podlaskiego jedynie w pierwszych dwudziestu minutach potrafili się przeciwstawić warszawianom – celne trafienia Aarona Weresa (20 punktów, 5 zbiórek) oraz Rafała Króla (22 punkty, 10 zbiórek) dały ośmiopunktowy deficyt (59:51 dla Dzików). Kluczowa okazała się druga połowa, w której nie do zatrzymania w warszawskiej ekipie był Patryk Gospodarek. Rozgrywający w drugich dwudziestu minutach rzucił 24 z 38 punktów. – W szatni Trener dał nam kilka wskazówek dotyczących poprawy konkretnych elementów gry i dzięki temu druga połowa wyglądała zdecydowanie lepiej w naszym wykonaniu. Podczas przygotowania do meczu wiedzieliśmy na których zawodników musimy zwrócić szczególną uwagę i jak widać nasza taktyka była kluczem do sukcesu – opowiada sam Gospodarek. Solidną zmianę z ławki rezerwowej dał Wojciech Glabas, dokładając 19 oczek przy wysokim procencie z gry (7/9 rzutów z gry, z czego 4/6 za 3).

Dziki Warszawa – KKS Tur Basket Bielsk Podlaski 110:72 (32:27, 27:24, 21:13, 30:8)

Wysokie zwycięstwo w Międzyszkolnym Ośrodku Sportu nr 7 odnieśli zawodnicy MKS-u Ochota Warszawa. W sobotni wieczór ekipa Pawła Malinowskiego pokonali ZKS Stal Stalowa Wola 111:86. Z 29 punktami i 7 zbiórkami zakończył rywalizację Mateusz Górka, mając wysoki wskaźnik z rzutów dwupunktowych (10/11 za 2). Solidny mecz zaliczył również Tomasz Rudko dodając 25 oczek i 6 zbiórek (w tym 11/13 z linii rzutów wolnych). Miejscowi w pierwszych dziesięciu minutach uzyskali 19-punktową przewagę, której nie wypuścili z rąk do końcowej syreny. Ponadto gospodarze zdobyli dużo więcej punktów z pola trzech sekund przy 60% skuteczności z gry (29/39 stanowiły oczka zdobyte z pomalowanego pola). Wśród zawodników Stali najskuteczniejszym zawodnikiem był Damian Tabor (18 punktów), 16 punktów i 5 zbiórek dodał Mateusz Gazarkiewicz.

MKS Ochota Warszawa – ZKS Stal Stalowa Wola 111:86 (31:16, 24:26, 32:17, 24:27)

Szesnaste zwycięstwo w obecnym sezonie zanotowali koszykarze U!NB AZS UMCS Start II Lublin. W niedzielnym widowisku rozgrywanym w lubelskiej hali MOSiR zawodnicy Przemysława Łuszczewskiego wygrali z ŁKS-em AZS UŁ SG Łódź 96:77. Łodzianie przystąpili do tego spotkania pod nieobecność dwóch podstawowych graczy – Bartłomieja Bartoszewicza i Jacka Gwardeckiego. Miejscowi umiejętnie to wykorzystali, wygrywając deskę 54–39. Lublinianie bardzo dobrze rozpoczęli ten mecz – skuteczne akcje podkoszowe Mateusza Wiśniewskiego (25 punktów i 12 zbiórek) i celne trafienia Karola Obarka (18 punktów i 5 zbiórek) dały po pierwszej połowie 20-punktowe prowadzenie miejscowym (51:31). – W pierwszej połowie zagraliśmy zbyt słabo w obronie. Przyjechaliśmy do Lublina w okrojonym składzie – bez Jacka Gwardeckiego i Bartka Bartoszewicza. Gracze z Lublina mieli sporą przewagę na tablicach i uważam, że tym pociągnęli wynik – komentuje Kacper Dominiak. W drugiej połowie łodzianie weszli bardziej zmobilizowani – celne rzuty Huberta Lewandowskiego (13 pu i Kacpra Dominiaka (25 punktów) zmniejszyły straty łodzian do 9 oczek pod koniec trzeciej kwarty, lecz to wszystko na co było ich stać. – W trzeciej kwarcie zabrakło nam koncentracji. Po przerwie na żądanie, wziętej przez naszego trenera, zebraliśmy się w sobie, wróciliśmy na właściwe tory i udało się zwyciężyć – mówi Wiśniewski. Lublinianie nadal liczą się w walce o drugą pozycję w grupie B. Łódzka ekipa z bilansem 9 zwycięstw i 12 porażek są siódmą siłą tej klasyfikacji.

U!NB AZS UMCS Start II Lublin – ŁKS AZS UŁ SG Łódź 96:77 (25:15, 26:16, 20:25, 25:21)

Zmaganiem kończącym 22. serię gier w grupie B była batalia w kieleckim Centrum Sportu i Rehabilitacji UJK. Gracze AZS-u UJK Kielce rywalizowali z Akademią Koszykówki Legii Warszawa. Kielczanie odnieśli trzecie zwycięstwo z rzędu, pokonując warszawian 92:81. Pierwsza odsłona ustawiła końcowy rezultat. W niej brylował Michał Szwedo (21 punktów, 8 zbiórek), który punktował przeciwników spod kosza i półdystansu. Swoje dobre akcje dołożył Jakub Lewandowski (18 punktów) wraz z Piotrem Osiakowskim (17 punktów i 7 asyst). Ciężar gry w warszawskiej ekipy spoczywał na barkach Dominika Grotha – autor 22 punktów. Przyjezdni mieli spory problem ze skutecznością zza łuku (5 celnych trójek na 19 prób – 26%). Kielecka ekipa tym samym umocniła się na szóstej lokacie z bilansem 12 zwycięstw i 8 porażek.

AZS UJK Kielce – Akademia Koszykówki Legii Warszawa 92:81 (37:22, 19:21, 19:17, 17:21)

Z powodu udziału zawodników HydroTruck Sky Tattoo II Radom w Suzuki Puchar Polski odbywającego się w dniach 13.02-16.02.2020 r. na warszawskim Ursynowie, spotkanie PKK 99 Pabianice – HydroTruck Sky Tattoo II Radom zostało przełożone na 26 lutego o godzinie 20:00.

Z powodu uczestnictwa zawodników KK AZS UW Warszawa w turnieju półfinałowym Mistrzostw Polski do lat 20 odbywającego się w dniach 14-16 luty 2020 r. w Stargardzie mecz pomiędzy KK AZS UW Warszawa – Żubry Białystok został przełożony na 14 marca 2020 r. na godzinę 13:00.